Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Інформація / Здоров'я / Устименко Олег 04 січ 2022 14:30

В Україні ввели бустерну дозу COVID-вакцини для людей старше 60 років

В Україні ввели бустерну дозу COVID-вакцини для людей старше 60 років
Міністерство охорони здоров'я дозволило бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для осіб віком від 60 років.

Про це у Фейсбуці повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

"Україна вводить бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для людей віком 60+. Підписав відповідний наказ за рекомендацією Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики (НТГЕІ). Ми дозволили бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для людей віком від 60 років, незалежно від того, якою вакциною вони щепилися", - написав Ляшко.

За його словами, літні люди зможуть отримати бустерну дозу щонайменше через шість місяців після другого щеплення. Перевага надаватиметься м-РНК-вакцинам – Moderna або Comirnaty/Pfizer, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина до цього. Наприклад, якщо перші два щеплення було зроблено вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, бустерну дозу рекомендовано вводити вакциною Comirnaty/Pfizer.

За відсутності м-РНК-вакцин бустерну дозу можна зробити іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами.

Крім того, додав Ляшко, за рекомендацією експертів НТГЕІ було змінено схеми використання різних вакцин для основного курсу щеплень проти COVID-19, згідно з якими вакцину CoronaVac тепер можна поєднувати з векторними (AstraZeneca) та мРНК-вакцинами (Moderna або Comirnaty від Pfizer).

Після Moderna або Pfizer тепер можна застосовувати вакцину AstraZeneca. Мінімальний інтервал між дозами – 28 днів.
В Україні ввели бустерну дозу COVID-вакцини для людей старше 60 років

Щодо вакцинації вагітних, то жінкам, які отримали першу дозу вакцини CoronaVac, а потім завагітніли, для другої дози перевагу слід надавати мРНК-вакцинам Pfizer або Moderna, зауважив глава МОЗ.

За його словами, 5 січня на засіданні НТГЕІ буде розглядатися питання впровадження бустерної дози для усіх інших категорій.
Наверх