Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Інформація / Устименко Олег 25 жов 2017 16:31

Похолодання на Черкащині продовжується

Похолодання на Черкащині продовжуєтьсяВ цьому році на загально підвищеному температурному фоні є тенденція до ранніх проявів майже зимових холодів

Про це заявив начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

- Вже на початку листопада можливі зниження температури повітря вночі до -7..9º, за якими вірогідне короткочасне повернення тепла до +10..12º вдень. Тенденція до стійкого похолодання та встановлення зимового режиму погоди намітиться з 18-20 листопада, зазначив Постригань.

До кінця жовтня та в першій половині листопада спостерігатимуться часті, переважно невеликі опади у вигляді дощу, іноді мокрого снігу. Проте, розраховувати вже сьогодні на утворення снігового покриву не варто, адже температура на поверхні грунту становить 7-8º. Дискомфорту та небезпеки на автошляхах в окремі дні додаватиме ожеледиця, яка спостерігатиметься переважно в нічні та ранкові години.

Сьогодні ми вже маємо «свіжий» прогноз появи льоду на річках басейну Дніпра у 2017 році.

Зазвичай, льодоутворення на річках області і Кременчуцькому водосховищі починається у кінці листопада на початку грудня. Найбільш ранні льодові явища спостерігались: забереги, сало, шуга - 01.11.1953 р., а раннє стійке льодоутворення – 29.11.1963 р.

Станом на ранок 20 жовтня, температура води у Кременчуцькому водосховищі становила 12º, на річках регіону 8-11º.

В цьому році, відповідно до наявних (переважання підвищеного температурного фону) та очікуваних погодних умов (чергування до 20 листопада теплих та холодних періодів) стійке льодоутворення на річках і водосховищах басейну Дніпра очікується пізніше середніх багаторічних строків на 5-9 діб, тобто у кінці першої - у другій декаді грудня.

Разом з цим, у зв’язку з можливим вторгненням холодних повітряних мас на територію країни, ймовірна короткочасна поява у листопаді нестійких льодових явищ на малих річках та мілководдях водосховищ.
Наверх