Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Інформація / Здоров'я / Устименко Олег 21 лют 2022 07:00

«Медзаклади області вже отримали препарат для лікування COVID-19», – Лариса Кошова

«Медзаклади області вже отримали препарат для лікування COVID-19», – Лариса Кошова
Черкащан лікуватимуть проти ковіду новим препаратом. 1 536 курсів «Молнупіравіру» вже розподілили в медзаклади області.

Про це на брифінгу повідомила заступниця голови ОДА Лариса Кошова.

Один курс препарату передбачає його 5-денний прийом за приписами сімейного лікаря. Ліки розподілили між закладами первинної ланки. Призначати його пацієнтам  почнуть найближчими днями.

– У пріоритетах на призначення «Молнупіравіру» особи з груп ризику, – відзначила Лариса Кошова. – Утім сімейний лікар самостійно, з огляду на показання, призначатиме лікування. Натомість основним способом захисту від тяжкого перебігу хвороби досі лишається вакцинація. Натепер в області вже повели понад мільйон щеплень. Бустерну дозу отримали майже 29 тисяч жителів Черкащини.

Також уже вакцинувалися майже 7 тисяч дітей віком від 12 до 17 років. За останню добу – 35 осіб. Нині вакцинація дітей відбувається за спрощеною процедурою. Зокрема, не потрібно надавати довідку про рутинні щеплення.

– Щоб дитина вакцинувалася, необхідно мати при собі свідоцтво про народження, якщо говоримо про дітей 12-13 років, від 14-ти – паспорт та ідентифікаційний код, – зазначила посадовиця. – Крім того, 12-13-річним треба ще згода від батьків на вакцинацію. Щеплення проводимо вакциною Pfizer.
Наверх