Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Інформація / Устименко Олег 01 май 2022 15:00

Обласний онкодиспансер в Черкасах продовжує працювати

Обласний онкодиспансер в Черкасах продовжує працювати
Попри війну, команда Черкаського обласного центру онкоурології обласного онкодиспансеру продовжує рятувати життя пацієнтів. Нещодавно фахівці провели трансплантацію нирки хворій. Відтепер їй не потрібно проходити замісну терапію методом гемодіалізу тричі на тиждень.

Про це повідомив завідувач обласного центру пластичної реконструктивної та малоінвазійної онкоурології Черкаського обласного онкологічного диспансеру Роман Морару-Бурлеску.

На разі в центрі триває підготовка до здійснення наступних трансплантацій. Нагадуємо, що пацієнти можуть перебувати на підтримувальному діалізі й паралельно перебувати в листі очікування на трансплантацію.

Не завжди є можливість отримати орган від родинного донора. У цьому випадку реципієнту можуть віддати нирку від людини, якій діагностували смерть мозку.

Це не жива черга – пару донорський орган-реципієнт добирають за багатьма показниками сумісності. Так, у лист очікування вносять дані пацієнтів із термінальною хронічною нирковою недостатністю внаслідок хронічного гломерулонефриту та пієлонефриту, діабетичної нефропатії, полікістозу нирок, травм і урологічних захворювань.

Окрім цього, до реєстру зараховують людей, які мають вроджені хвороби та перебувають на замісній нирковій терапії (гемодіаліз і перитонеальний діаліз), за умови відсутності протипоказань до трансплантації.

Аби потрапити в лист очікування, пацієнт повинен надати пакет документів фахівцям із підрозділу гемодіалізу. Зокрема, паспорт, ідентифікаційний код, направлення від лікаря-нефролога та виписку від трансплантолога, де зазначені показання для проведення пересадки нирки.

За детальнішою інформацією звертайтесь до трансплант-координаторів Черкаського обласного центру онкоурології:

- Босенко Наталія Миколаївна (067-495-08-12);

- Перетятко Олена Михайлівна (067-986-54-98).

Довідково: за воєнний період медики обласного онкодиспансеру провели уже дві трансплантації кісткового мозку, готується третя. Також здійснено чергову трансплантацію нирки.
Наверх