Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Інформація / Суспільство 28 кві 2022 07:00

28 КВІТНЯ - ДЕНЬ ОХОРОНИ ПРАЦІ

28 КВІТНЯ - ДЕНЬ ОХОРОНИ ПРАЦІ
Щороку 28 квітня в Україні і Світі відзначають День охорони праці.

Враховуючи повномасштабну збройну агресію російської федерації проти України, яка почалася 24 лютого 2022 року, всі зусилля країни спрямовані на захист Батьківщини. В цей складний час бізнес та працівники — друга лінія оборони, фундамент економічної стабільності та безцінна допомога Збройним силам України.

Праця в умовах воєнного стану пов’язана з великою кількістю нових, в тому числі смертельно небезпечних ризиків, що призводять до погіршення умов праці в ycix галузях економіки. Україна несе великі втрати в цій війні, i ці втрати збільшуються внаслідок загибелі працівників на робочих місцях. Так, за час збройної aгpeciï Держпраці вже зареєстровано 110 нещасних випадків на виробництві, що
підлягають спеціальному розслідуванню, в яких постраждав 191 працівник, у тому числі 115 - зі смертельним наслідком. При виконанні трудових обов'язків через активні бойові дії постраждали 94 працівники, 50 з яких загинули, а саме на підприємствах:

- соціально-культурной сфери - 57 осіб, в тому числі 28 із смертельним наслідком;
- транспорту - 12 осіб, в тому числі 7 із смертельним наслідком;
- енергетики -14 осіб, в тому числі 6 із смертельним наслідком;
- житлово-комунального господарства — 5 осіб, в тому числі 3 із смертельним наслідком;
- інші галузі — 6 осіб.

В середньому три особи щодня гинуть в У країні під час роботи. За всіма нещасними випадками утворені комісії та проводяться спеціальні розслідування.

Наразі Держпраці використовує всі можливі засоби для поширення інформації з питань npaцi. Відповіді на найбільш запитувані питания розміщуються на oфiцiйному веб-сайті служби та на сторінках у соціальних мережах, перезавантажено сервіс «інтерактивний інспектор», регулярно розміщуються інформаційні повідомлення у засобах масової інформації, інспектори праці відвідують роботодавців та надають
індивідуальні консультації релокованим підприємствам, безпосередньо спілкуються з людьми тощо.

Також, Держпраці, з метою оперативного поширення інформації з питань праці запустили Telegram бот для оперативного отримання відповідей на поширенi запитання з трудового законодавства (@ask sls bot) та створила інформаційний портал про трудові відносини в умовах воєнного стану (pratsia.in.ua). За допомогою порталу можна отримати консультаційну допомогу Держпраці релокованим підприємствам, проконсультуватися онлайн a6o знайти відповіді на найбільш розповсюджені питання.

Держпраці розроблені та розміщені на сайті Рекомендації для роботодавців щодо органiзaцiï виконання робіт підвищеної небезпеки під час воєнних (бойових) дій; Рекомендації для роботодавців щодо безпеки та здоров’я на роботі працівників під час експлуатації вантажопідіймального устаткування в умовах воєнных (бойових) дій; Рекомендації для роботодавців щодо безпеки та здоров'я на роботі працівників сільського господарства в умовах воєнних (бойових) дій; Рекомендації для роботодавців щодо забезпечення належних та безпечних умов праці на робочих місцях суб'єктів господарювання, органів державної влади та органів місцевого самоврядування, які функціонують та надають соціальні послуги в умовах воєнних (бойових) дій.
Наверх