Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Інформація / Суспільство 08 май 2022 15:00

У МОШНАХ ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ СВЯТИХ ЖОН-МИРОНОСЕЦЬ

У МОШНАХ ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ СВЯТИХ ЖОН-МИРОНОСЕЦЬ
8 травня християни східного обряду відзначають День жінок-мироносиць. Свято відзначають щороку другої неділі після Великодня.

Традиційно відзначили цей день в Мошнівській громаді.

Настоятель Спасо-Преображенського храму села Мошни отець Олег Мархалевич по завершенню недільної літургії в своїй проповіді привітав всіх прихожанок православної громади храму із святом. Кожна малеча отримала солодощі, а дорослі жінки та дівчата подарунки.

Історія свята


Згідно з біблійним переказом, жінки-мироносиці – це жінки, які присвятили своє життя служінню Христу. Відомо про імена семи жінок, але їх було більше. Найчастіше в писанні згадується Марія Магдалина, яка до зустрічі з Христом вела грішне життя, була одержима сімома бісами, яких він вигнав. Марія покаялася і пішла за Христом. Силою своєї віри вона виділялася серед інших жінок-мироносиць. Серед жінок-мироносиць також згадується Марія Клеопова, мати майбутнього євангеліста Матвія. Також відомі Марія та Марфа, рідні сестри Лазаря Четвероденного, який був воскресений Ісусом після 4-х днів після своєї смерті.

Ці жінки зреклися минулого і всюди йшли за Христом, як за своїм Вчителем. У момент розп'яття вони були поруч з ним, підтримували Богородицю, а пізніше супроводжували тіло Ісуса до місця поховання.

Після смерті Христа жінки не зреклися його, як апостол Петро. На третій день вони прийшли до місця поховання свого Вчителя з ароматичною олією миро, від назви якого і походить «мироносиця». Олія була частиною обряду поховання. Жінки хотіли віддати Ісусу останні почесті, але не змогли цього зробити, оскільки гробниця виявилася порожньою, Христос воскрес. Великодне вітання "Христос воскрес!" першою вимовила Марія Магдалина. Саме ним вона розповіла апостолам про воскресіння Ісуса.
У МОШНАХ ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ СВЯТИХ ЖОН-МИРОНОСЕЦЬУ МОШНАХ ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ СВЯТИХ ЖОН-МИРОНОСЕЦЬУ МОШНАХ ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ СВЯТИХ ЖОН-МИРОНОСЕЦЬУ МОШНАХ ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ СВЯТИХ ЖОН-МИРОНОСЕЦЬ
Наверх