Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Інформація / Устименко Олег 13 лип 2022 10:00

Проєкт зі збору відео та аудіо свідчень війни запустили в Україні

Проєкт зі збору відео та аудіо свідчень війни запустили в Україні
Масштабний проєкт зі збору відео та аудіо свідчень війни «Архів війни» запрацював в Україні. Над ним працює команда ГО «Докудейз» (https//docudays.org), яка збирає свідчення війни з середини березня 2022 року. З того часу вони знайшли партнерів серед правозахисник організацій, що займаються збором відео та готують позови проти воєнних злочинців з росії.

Відтепер, аби кожен українець/ка могли максимально швидко та зручно передати власноруч відзняті відео- та аудіоматеріали, в межах цього проєкту команда ГО «Докудейз» запустила однойменний телеграм-бот «Архів війни» (https://t.me/ukraine_war _archive_bot).

Телеграм-ботом можуть скористатися жителі міста, аби передати відео- та аудіоматеріали, які документують:

• життя та побут під час війни;
• опір цивільного населення агресору;
• евакуацію, перебування в бомбосховищах;
• руйнування майна, насилля та інші злочини, здійснені російською армією на території України;
• будь-які інші матеріали, відзняті під час війни, які видаються важливими.

«Архів війни» — це інструмент протидії війні проти України в інформаційному, мистецькому та правовому полі. Архів побудований згідно з міжнародними стандартами використання матеріалів, тож збережені матеріали зможе використати Міжнародний кримінальний суд.

Доступ до архіву зможуть отримати юрист(к)и та правозахисники/ці, дослідники/-ці, журналіст(к)и, митці та мисткині, а також зацікавлені державні органи. Для цього потрібно буде надіслати запит та пройти верифікацію. Також ГО «Докудейз» гарантує повну конфіденційність автор(к)ам надісланих матеріалів.

ГО «Докудейз» сприяє дотриманню та захисту прав людини й основоположних свобод, утверджує розуміння людської гідності як найвищої цінності, підвищує рівень громадянської активності в Україні, сприяє розвитку документального кіно.

ГО «Докудейз»: вул.Мала Житомирська, 11, офіс 10, Київ, Україна. Тел.: 067-551-68-27.
Наверх