Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Інформація / Устименко Олег 04 гру 2017 00:06

Сільських лікарів планують готувати зі шкільної парти

Сільських лікарів планують готувати зі шкільної партиНадважливе питання в реанімації сільської медицини — кадрове забезпечення. Формування первинної мережі можливе лише із гарантованим забезпеченням її медичним персоналом.

Наразі маємо катастрофічну ситуацію зі старінням кадрового складу сільських медиків. Про це йдеться у статті віце-прем’єр-міністра — міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Г. Зубка.

На його думку, вирішувати проблему треба на різних рівнях, долучивши до цього Міністерство охорони здоров’я і Міністерство освіти і науки. «Треба оновлювати навчальні програми для майбутніх лікарів та медпрацівників — зі шкільної парти і до університетської лави і післядипломної освіти. Серед ініціатив — проф­орієнтаційна робота з майбутніми випускниками шкіл. Йдеться про створення профільних підготовчих відділень для жителів сільської місцевості у немедичних закладах вищої освіти, започаткування профільних класів у сільських школах. Буде передбачено право першочергового зарахування до медичних вищих навчальних закладів абітурієнтів, які уклали угоду про відпрацювання не менше 3 років у сільських громадах. Можна розглядати також варіант підвищення стипендіального забезпечення для таких студентів, можливо частково за рахунок громад, де вони потім працюватимуть», — наголосив Г. Зубко.

За його словами, передбачається мотиваційний пакет медичного персоналу. «Законодавча ініціатива пропонує забезпечити сільського лікаря не лише місцем роботи у сучасній амбулаторії, а й гідною зарплатнею та житлом. Насамперед ідеться про лікарів первинної ланки, їх необхідно забезпечити мотиваційним пакетом», — зазначив урядовець.

Він назвав важливим аспектом вирішення кадрового питання — надання медику житла. «Типовий проект сільської амбулаторії передбачає, окрім медичних приміщень, ще й комфортне службове житло лікаря. Забезпечити лікаря житлом спроможні і органи місцевого самоврядування», — підкреслив він.

На думку Г. Зубка, сільському лікарю доведеться брати відповідальність за декілька сіл. «Питання мобільності може бути вирішене за умови забезпечення його автотранспортом. Наразі тільки 17% сільських фельдшерсько-акушерських пунктів і амбулаторій забезпечені транспортом. Держава інвестуватиме і вже інвестує у будівництво та реконструкцію доріг, що сполучають сільські амбулаторії з районними та обласними лікарнями. Кошти на розбудову транспортної інфраструктури маємо вже сьогодні. Це — ресурс держбюджету і місцевих бюджетів, гроші від «митного експерименту», Державного фонду регіонального розвитку, субвенції на розбудову інфраструктури об’єднаної територіальної громади, а з 2018 р. — ще й Державного дорожнього фонду», — наголосив Г. Зубко.
Наверх