Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Інформація / Здоров'я / Устименко Олег 27 мар 2018 20:02

Медицина по-новому: Коли і за що українцям доведеться платити в лікарнях

Медицина по-новому: Коли і за що українцям доведеться платити в лікарняхВ Україні в 2018-му офіційно вступила в дію медична реформа, але тарифи на платні послуги сформують тільки в наступному році.

2018-2019 - перехідний період, після якого українцям доведеться офіційно платити в лікарнях. "З 1 січня 2020 реалізація державних гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій здійснюється для всіх видів медичної допомоги", - йдеться в прийнятому законі про гарантії медичного обслуговування. В цьому і в наступному роках чиновники повинні порахувати і затвердити тарифи на всі медичні послуги.

У 2019-му платна медицина може з'явиться частково, а вже з 2020-го - тарифи вступлять в силу. При чому, відповідно до закону, за найпоширеніші медпослуги буде платити держава, решту потрібно буде оплачувати з власного гаманця, або ж за допомогою медичної страховки.

Тарифи на медичні послуги поки що не розрахували. У профільному парламентському комітеті вже з'явилися передбачувані розцінки. Наприклад, майже в 28 грн обійдеться вимірювання тиску, а лікування відкритої рани пальця може обійтися більш ніж в 70 тис. грн. Залежно від того, скільки грошей виділять на медицину в 2020 році, і буде формувати список "медичних послуг", які оплачує держава.

До слова, в цьому році медична реформа торкнулася "первинки", тобто педіатрів, терапевтів і сімейних лікарів. На кожного дорослого хворого вони можуть отримати від держави 370 грн/рік. І чим більше пацієнтів, тим вище зарплата у лікаря. Пацієнти повинні укладати меморандуми з лікарями первинної ланки.
Наверх