Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Інформація / Устименко Олег 30 бер 2018 09:00

Автомобілістам на замітку: Як зменшити витрату палива і економити гроші

Автомобілістам на замітку: Як зменшити витрату палива і економити грошіПротягом всієї історії автопромисловості виробники автомобілів працювали над тим, щоб знизити витрату палива при їх експлуатації.

З ростом цін на бензин про скорочення витрат і економії так чи інакше замислюються і багато автомобілістів. Знизити витрату палива можливо, якщо звернути увагу на технічний стан машини і переглянути манеру їзди. "Обозреватель" розповів, від чого залежить витрата палива і що потрібно зробити, щоб його скоротити.

Показник витрати палива залежить від чотирьох загальних категорій. Цей стан доріг і погодні умови, аеродинаміка автомобіля, його технічний стан і манера водіння, розповідає автомобільний експерт, менеджер з підбору авто в сервісі CarFinder Максим Іванцов.

"Так як аеродинаміка у всіх різна, перед погодою ми всі рівні, а зі станом доріг, на жаль, нічого вдіяти не можемо, то є сенс детальніше розглянути такі речі, як манера водіння і технічний стан авто. Що стосується останнього - це не обов'язково повинні бути несправності. Крім них вплив на витрату надають такі речі, як, наприклад, ширина покришок: чим ширше протектор, тим більше витрата. Ті ж шипи на зимовій гумі теж його збільшать", - говорить експерт.

Що стосується неполадок, то, наприклад, старі свічки запалювання додають 5% до витрати, брудний повітряний фільтр може додати до 10%, а несправна система управління двигуном - аж до 50%, пояснює Іванцов.

"Важливу роль відіграють і кути встановлення коліс. При перевищенні допусків заводу-виготовлювача витрата може збільшитися на 10-15%. У разі, коли заїдають гальмівні механізми на колесах, заважаючи їм вільно обертатися - додавайте від 5% до 15% до витрати палива. Зайва вага також збільшує витрату, але тут вже все залежить від конкретних цифр вантажу. Низькоякісне паливо здатне додати 10-15% до витрати", - говорить експерт.

Але деякі причини збільшення витрати палива залежать і від людського фактора. Зокрема, це стиль водіння, маршрути руху і протяжність поїздки. Якщо водій любить їзду "з вітерцем", витрата палива може збільшитися на 10-30%. А, наприклад, маршрут "стоянка-робота-магазин-дім" з інтервалами пробігу в 5-7 кілометрів теж призводить до підвищеної в порівнянні з паспортом авто витрати, розповідає експерт.

"Не варто розраховувати заощадити паливо при їзді на нейтральній передачі. Економія буде тільки в разі гальмування двигуном. Також підвищить витрату і рваний ритм руху - затори, зупинки на світлофорах, регулярні скиди та набори швидкості. Тому рекомендую виробляти плавний ритм їзди - наприклад, намагатися їхати в "зеленій хвилі", не робити зайвих обгонів і прискорень", - говорить Іванцов.

Що ще можна зробити... Починати краще з продуманого маршруту, на якому буде мінімум світлофорів. Це дозволить не так часто скидати і набирати швидкість. Рухатися в потоці теж краще без різкого прискорення і гальмування, заздалегідь припиняючи розгін і переходячи на рух накатом або гальмування двигуном.

Також серед рад автолюбителів часто зустрічається рекомендація про плавний розгін і своєчасний перехід на підвищену передачу. Обороти краще тримати в межах 2000-3000 в хвилину. Якщо орієнтуватися по спідометру, то при 20-30 км/год краще перемикатися на другу передачу, на третю - при 40 км/год, на четверту - при 60 км/ од.

Також бажано стежити за тиском в шинах відповідно до стандартів виробника і використовувати легкі синтетичні моторні масла. І дотримуватися сервісних інтервалів заміни масла.

А ще не завадить прибрати з багажника всі непотрібні речі, які збільшують вагу автомобіля, і стежити за тим, щоб обладнання в салоні, наприклад, кондиціонер, використовувалося в разі потреби і раціонально.
Наверх