Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Інформація / Устименко Олег 05 май 2018 09:00

Несподіваний поворот: Медреформа з кримінальним кінцем

Несподіваний поворот: Медреформа з кримінальним кінцемУкраїнські медики можуть понести кримінальну відповідальність за внесення в електронну систему охорони здоров’я персональних даних пацієнта без його згоди.

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомила виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

“Мені стало відомо про випадок, коли людина прийшла до медичного закладу, щоб підписати декларацію з лікарем, якого обрала, однак виявилося, що в електронній системі охорони здоров’я вже містяться її персональні дані і декларація, яку вона ніколи не підписувала”, – написала вона.

Супрун зазначила, що на даний момент з’ясовуються обставини цього інциденту. При цьому його винуватці будуть покарані. “Лікарі та уповноважені особи, які підписують декларації про вибір лікаря в медичних установах, не мають права вносити в систему персональні дані без відома і підпису пацієнта. Це шахрайство з метою заволодіння державними коштами, відповідальність за такі дії буде відповідна до Кримінального кодексу”, – заявила Супрун .

За словами чиновниці, перед початком виплат працівники Національної служби здоров’я ретельно вивчать всі декларації, які надійшли від медичних установ. Якщо вони зіткнуться з подібною ситуацією і медичні заклади не зможуть її пояснити, то Служба передасть заяву до компетентних органів.

Пацієнт, який опиниться в подібній ситуації, зможе звернутися зі скаргою в той заклад, де була підписана декларація про вибір лікаря й використані персональні дані без його відома.

Кожна людина має право на припинення дії такої декларації та підписання нової з іншим лікарем. При цьому дія старого документа буде припинена автоматично.
Наверх