Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Інформація / Устименко Олег / Статті 04 чер 2016 10:12

Екзотика вдома.

Екзотика вдома.Квітучі та з яскравим листям, приємні на дотик та колючі, отруйні і навіть комахоїдні. Наразі у Черкасах можна придбати кімнатні рослини на будь-який смак. Навіть із Мексики, як це нещодавно зробив черкаський колекціонер кактусів. Про незвичайні рослини, які можуть оселити у себе вдома черкащани дізнавався сайт vikka.ua.

Олександр Гавриленко зі своїм братом Юрієм колекціонують кактуси з дитинства. "Захоплення з’явилося приблизно з 3-го класу. Почав вирощувати кактуси сусід по під’їзду, і нас це теж зацікавило. Тож кожні вихідні ми ходили на ринок та купували собі цю екзотику. Якщо грошей батьки не давали, то просто ходили подивитися", – зазначає він.

Перші кактуси у Черкасах почали з’являтися у 70-х роках і вважалися заморською диковинкою. За словами Олександра, поціновувачі рослин їздили за кактусами навіть до Росії і купували рідкісні види по 100 і навіть по 500 радянських рублів.

"Коли нам виповнилося десь років по двадцять, ми вже могли поїхати за рослинами в інше місто. Вперше виїздили за кактусом у Фастів. Взагалі, зараз стало легше займатися колекціонуванням", – розповідає Олександр.

Наразі бажану рослину можна замовити по інтернету. Так, недавно черкащанин придбав з Америки нещодавно відкритий у Мексиці вид – ацтекіум вальдезій. "Його відкрили 2-3 роки тому. За дві горошинки заплатив по 800 гривень", – розповідає про придбання колекціонер.

Кур’єрські служби значно полегшили життя черкаським ботанікам. Особливо тим, хто бажає обзавестися рідкісними видами рослин. Так, наразі в Україні можна придбати одну з найбільш екзотичних рослин світу – квітку Діонею або венерину мухоловку (Dionaea muscipula). Вона є одною з найвідоміших комахоїдних рослин. Ціна за таке диво у горщику коливається від 180 до 245 гривень.

Її можна виростити і самому з насіння. До речі, його можна придбати й у Черкасах.

Поціновувачам незвичної кімнатної флори також пропонують купити рідкісний сорт гібіскуса – результат роботи індійських селекціонерів. До речі, вартує таке чудо природи чимало – 400 гривень.

Водночас у Черкасах можна придбати насіння троянди... кольору веселки. Принаймні так обіцяють продавці. Вартість однієї насінини – 2,4 гривні. Проте варто знати, що такі троянди не стають кольоровими природнім способом. Фахівці зазначають, що троянди кольору веселки створюються шляхом надрізання стебла білої троянди та занурення його кінцівок у воду різних кольорів. Крім того, вирощування троянд з насіння – метод досить ненадійний. Часто з насіння виростає троянда зовсім не схожа на свого предка.

Прикрасити свій дім можна, придбавши фікус бонсай: його вартість у середньому 2200 гривень. Через примхливість до протягів та перепаду температур маленькі копії великих дерев не розповсюджені серед поціновувачів кімнатних рослин. Натомість у Івано-Франківську є цілий розплідник цих рослин. Там же можна знайти бонсай мандарин. А от бонсай клен та бамбук доведеться замовляти з Одеси.

У Рівненській області масово вирощується бонсай ниваки з сосни. Ці дерева зростають у горщиках чи у відкритому ґрунті. Через чималий розмір та потребу в прохолодній погоді кімнатними їх не назвеш. Зате бонсай можна розмістити на балконі чи терасі. Тим паче, обриси бонсай ниваки можна формувати як заманеться. Вартість одного – 1530 гривень.

Тим, хто воліє обирати квітку власноруч, краще звернутися до оранжереї Софіївського парку Умані. Наразі там вирощують більше 200 видів кімнатних рослин.

"Найбільшим попитом користуються красиво квітучі та пістряволистні рослини. Серед рідкісних кімнатних рослини – азалія та горденія. Вони потребують особливого догляду і взагалі складні у вирощуванні. Не занадто розповсюджені, бо довго ростуть, пальми. У нас вони досягають 1-1,5 метри заввишки", – пояснила науковий співробітник оранжереї Національного дендрологічного парку "Софіївка" Ольга Усольцева.

За її словами, рослини з оранжереї вартують від 25 до 500 гривень. А купують їх для подальшого вирощування зокрема мешканці Черкас, Києва, Житомира і навіть Польщі.
Наверх