Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Інформація / Устименко Олег / Політика / Черкаський район. Новини 13 июн 2016 13:30

Селяни мітингували проти підвищеня тарифів.

Селяни мітингували проти підвищеня тарифів.В суботу близько шостої години ранку в селі Хацьки на залізничній станції Білозір’я відбувся мітинг. На акцію протесту прийшло близько півсотні мешканців сіл Хацьки, Білозір’я та Степанки. Основною вимогою мітингувальників було зниження тарифів.

Мітинг був доволі тривалим – майже три години. Попри те, що за кілька днів до акції активісти обіцяли блокувати рух залізничного транспорту, акція була мирною та більше нагадувала діалог. Поспілкуватися із обуреними селянами приїхали в. о. голови Черкаської РДА Петро Коренюк, перший заступник голови обласної ради Валентин Тарасенко, начальник управління культури та зв’язків із громадськістю облдержадміністрації Олег Островський.

Під час мітингу в. о. голови Черкаської РДА погодився з мітингувальниками щодо того, що тарифи сьогодні справді досить високі по всій Україні. Проте наголосив, що держава спростила систему надання субсидій для населення. Так, лише в селах, представники яких мітингували, субсидію було надано на загальну суму близько 42 млн грн. Петро Коренюк також наголосив, що ані районна, ані обласна влада не мають можливості впливати на формування тарифів. Водночас він запевнив, що жителі завжди можуть поскаржитися йому на неналежну роботу когось із чиновників.

Селяни мітингували проти підвищеня тарифів.Сільський голова Хацьок Ігор Чекаленко на своїй сторінці у Фейсбук так прокоментував подію: "Вимоги учасників акції протесту щодо припинення несправедливої соціальної політики буде розглянуто на сесіях Черкаської районної та обласної ради. Після досягнення такого компромісу, анонсованого організаторами на шосту ранку 11 червня перекриття залізничної колії в районі станції Білозір’я, що в селі Хацьки, не відбулося. Але близько сотні жителів Хацьок, Степанок та Білозір’я провели досить відверту та жорстку розмову із присутніми тут в таку ранню пору представниками районної та обласної ради і адміністрації. При цьому зазначалося, що найбільш корумпованою сферою діяльності влади залишаються земельні відносини. Наводилися приклади виділення у Степанках та Білозір’ї земельних ділянок наближеним до влади бізнесменам у той час, коли відмовлялося виділити землю учасникам АТО. Проте головною вимогою до обласної та районної влади було винесення на розгляд сесій питання тарифів. Як уже зазначалося, така вимога була задоволена, а учасники акції прийняли звернення, текст якого додається.
Заява учасників акції протесту
щодо припинення несправедливої соціальної політики
с. Хацьки, зал. ст. Білозір’я 11.06. 2016 року

Згідно зі стандартами ООН за межею бідності живуть 80 % населення країни. За таких умов в Україні різко зросли тарифи на природний газ та електроенергію. Несправедливість такої політики очевидна. Всій країні вже відомо: реальна вартість газу національного видобутку не перевищує 3000 гривень за тисячу кубометрів, що значно менше 6879 гривень за тисячу кубічних метрів, які встановила для населення НКРЕКП. Така економічна політика забезпечує збагачення енергетичних олігархів завдяки субсидійним оборудкам, дозволяє наживатися невеликій кількості наближених до влади бізнесових структур.
Саме тому, для подолання тарифної кризи та зменшення соціальної напруги ми пропонуємо:
1. Депутатам Верховної Ради, фахівцям Національного антикорупційного бюро та Генеральної прокуратури України організувати ретельне розслідування фактів корупції в діяльності урядовців і аналіз обґрунтованості встановлених тарифів на природний газ, тепло та електроенергію.
2. НАК «Нафтогаз України» і НКРЕКП невідкладно переглянути необґрунтовані, здирницькі тарифи.
3. Уряду України вирішити питання надання для потреб населення газу національного видобутку та припинити свавілля державних службовців та приватних компаній, які сприяли створенню кризи на енергетичному ринку; вирішити питання надання адресних субсидій у грошовій формі; розробити заходи із підняття рівня зарплат та пенсій громадян.
4. Президенту України згадати про те, що він є гарантом конституційного права громадян на достатній життєвий рівень. А саме таке право грубо порушують дії НАК «Нафтогаз України», НКРЕКП і Уряду щодо встановлення тарифів.
Переконані, що більшість громадян України поділяє озвучені пропозиції. Воля народу щодо відновлення соціальної справедливості має бути реалізована.
Для того пропонуємо розглянути тарифну кризу на сесіях Черкаської районної та обласної ради, направляємо наші пропозиції до Президента, Верховної Ради України, до Уряду, Національного антикорупційного бюро та Генеральної прокуратури України, НАК «Нафтогаз України» і НКРЕКП.
У разі ігнорування нашого звернення акції протесту будуть відновлені."
Наверх