Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Інформація / Устименко Олег / Цей день в історії 03 лип 2016 14:07

Цей день в історії. День Військово-Морських Сил Збройних Сил України, перший виїзд "Мерседесу", перші телевізори на продаж, створення ДАІ, день народження Тома Круза. 3 липня.

Цей день в історії. День Військово-Морських Сил Збройних Сил України, перший виїзд "Мерседесу", перші телевізори на продаж, створення ДАІ, день народження Тома Круза. 3 липня.Коротко про головне. 3 липня.

День Військово-Морських Сил Збройних Сил України — професійне свято військовослужбовців і працівників Військово-Морських Сил Збройних Сил України. З 2015 року відзначається в першу неділю липня.
В період з 30 липня до 1 серпня 1996 року відбулися перші в історії Військово-Морських Сил України оперативно-тактичні навчання «Море-96» — на виконання навчальних завдань в море вийшли 14 бойових кораблів і суден забезпечення ВМС України, які взаємодіяли з морською і винищувальною авіацією та силами ППО Одеського військового округу. Всього в навчаннях взяло участь майже 2,5 тисяч військових моряків. В ході широкомасштабних навчань фрегат «Гетьман Сагайдачний», великий десантний корабель «Костянтин Ольшанський» з десантом морської піхоти на борту, корвети «Луцьк», «Вінниця», «Чернігів» і «Хмельницький», ракетний катер «Каховка», розвідувальний корабель «Сімферополь» та судна забезпечення у визначених районах Чорного моря відпрацювали взаємодію сил в ході операції з проводки конвою, виконали низку задач протичовнової оборони, з відбиття атаки повітряного десанту і ведення бою за висадку. Заключна фаза навчань відбулася 1 серпня в присутності і під керівництвом Президента України — Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України Леоніда Кучми. Після завершення навчань було проведено парад кораблів ВМС на зовнішньому рейді Севастопольської бухти.

На прохання Військової Ради Військово-Морських Сил, на честь перших широкомасштабних навчань українського військового флоту, Указом Президента України N 708 від 17 серпня 1996 року 1 серпня було встановлено свято — День Військово-Морських Сил. В Указі зазначалося: «Ураховуючи значення Військово-Морських Сил як невід'ємної частини Збройних Сил України у захисті незалежності, територіальної цілісності України, постановляю: Установити в Україні свято — День Військово-Морських Сил, яке відзначати щорічно 1 серпня».

Вперше День ВМС України був святково відзначений 1 серпня 1997 року. В цей день на колишніх кораблях Чорноморського флоту ВМФ СРСР, що перейшли до складу ВМС, були урочисто підняті військово-морські прапори України. На перше в історії ВМС святкування Дня Військово-Морських Сил України в Севастополь прибули президент України Леонід Кучма, урядовці, міністр оборони України Олександр Кузьмук, народні депутати України, перші командувачі ВМС України Борис Кожин і Володимир Безкоровайний, делегації з областей України, зірки української естради. Святкування дня ВМС стало всенародним оглядом бойової готовності українського флоту і визначенням його авторитету як у Севастополі, так і в Україні в цілому. Воно засвідчило перемогу не лише військових моряків, а всього народу у виснажливій боротьбі за флот, за право України бути морською державою.

День ВМС 1 серпня щорічно відзначався у Військово-Морських Силах України до 2005 року. Але флотське свято часто випадало на будні дні, чим порушувалися флотські традиції. Виходило, що українські моряки святкують своє професійне свято в будній день, а російські моряки — у неділю напередодні. Президент України Віктор Ющенко вирішив виправити ситуацію. Указом Президента України N 259 від 24 березня 2006 року враховуючи побажання військових моряків Днем Військово-Морських сил Збройних Сил України було визначено першу неділю липня. В Указі визначалося: «…з метою відродження національних морських традицій та враховуючи роль Військово-Морських Сил Збройних Сил України у забезпеченні обороноздатності держави…».

Протягом шести років свято окремо не відзначалося: День Військово-Морських Сил Збройних Сил України був скасований у 2008 році Указом президента України «Про День флоту України». Після приходу до влади Віктор Янукович своїм указом переніс святкування Дня флоту України на останню неділю липня, таким чином поєднавши його з святкуванням дня Військово-Морського Флоту Росії.

Свято, відновлене 12 червня 2015 року Указом президента України Петра Порошенка, буде святкуватись в першу неділю липня. Деякі експерти вважають, що повернення свята українських моряків на початку липня пов'язане з тим, аби не святкувати День військового флоту разом з країною-агресором.


1528 — Папа Клемент VII буллою узаконив орден ченців-капуцинів, головна мета якого — боротьба з ідеями Реформації.
1700 — підписано Константинопольський мирний договір, який став підсумком Азовських походів Петра I 1695—1696 років.
1885 — українські емігранти створили в США перше товариство взаємодопомоги «Братство святого Миколая».
1886 — Карл Бенц з Мангейму зробив перший у світі виїзд на автомобілі власної конструкції, досягнувши швидкості в 16 км/год.
1917 — Виступ полуботківців у Києві з метою проголошення незалежності України.
1928 — в продажу з'явилися перші телевізори.
1936 — у СРСР створена Державна автоінспекція (ДАІ).
1962 — Франція визнала незалежність Алжиру, оскільки на референдумі за це рішення висловилися 91% (1 липня). Тимчасовий уряд Алжиру у вигнанні повернувся до країни.
1966 — Франція здійснила випробування ядерної зброї на атолі Муруроа в Французькій Полінезії.
1973 — у Гельсінкі почала роботу Нарада з безпеки і співпраці в Європі.
1988 — американський крейсер «Вінсеннес» збив іранський пасажирський літак А300, загинуло 298 осіб.
1996 — Борис Єльцин на другий термін обраний президентом Росії.

Народилися

1883 — Франц Кафка, один із найвизначніших німецькомовних письменників XX ст.
1906 — Василь Іванович Атрощенко, український хімік-технолог, академік, Герой Соціалістичної Праці.
1937 — Том Стоппард, британський драматург, режисер, кіносценарист і критик.
1962 — Том Круз, американський кіноактор, режисер, продюсер, сценарист.

Померли

1904 — Теодор Герцль, австрійський єврейський журналіст і політик, засновник політичного сіонізму.
1916 — Єремія Ломницький, церковний діяч, місіонер, священик-василіянин, співзасновник жіночого чернечого Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії.
1933 — Іполіто Іріґоєн, президент Аргентини в 1916—22 та 1928—30 роках.
1946 — Андрій Никифорович Вітрук, радянський льотчик-штурмовик, генерал-майор, Герой Радянського Союзу.
1971 — Джим Моррісон, американський музикант, поет і кінорежисер, вокаліст та лідер гурту «The Doors».
Наверх