Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Інформація / Устименко Олег / Економіка / Надзвичайні події 07 июл 2016 17:41

У Тальнівському районі – спалах африканської чуми свиней.

У Тальнівському районі – спалах африканської чуми свиней.У Лісовому Тальнівського району зафіксовано спалах африканської чуми свиней, інформують «Вісті Черкащини».

Підозри виникли після того, як у господарстві місцевого фермера в суботу загинуло вісім свиней.

– Про хворобу свиней дізналися на вихідних, – розповів виданню сільський голова Михайло Мельниченко. – Аналізи надіслали на Київ. Там підтвердили діагноз. Працівники сільської ради зробили подвірний обхід. Описали всіх свиней у приватних домоволодіннях. Їх – 460.

Відтак між вдома кутками села – Беринкою і Янківкою – було встановлено карантин. Карантинна зона охоплює три кілометри навколо ферми в Янківці.

– Ще 20 кілометрів навколо – зона ризику. Аж по село Гордашівку, – пояснив журналістам начальник управління агропромислового розвитку Тальнівської РДА Віталій Захарчук. – Усі сільради оповіщені. Аналізи робили в Черкасах і Києві. В Черкасах в одному випадку підтвердили чуму, в іншому – заперечили. Київ відразу підтвердив. О сьомій ранку в районній адміністрації зібрався штаб. Всі заходи розписали й узгодили. Тепер діємо за планом. Свиней не різатимуть, а убиватимуть безкровним способом. Згодом усіх скинуть до ями й спалять. Карантин у селі триватиме 40 днів.

На в’їзді в село встановлено поліцейський патруль. Увесь транспорт, який виїжджає з ферми, дезінфікують. На виїзді з села дезінфікують ще раз. Для контролю за ситуацією було залучено працівників ветеринарної служби не лише з Тальнівського, і й із Жашківського, Уманського, Христинівського і Маньківського районів.

– На фермі у фермера знищать 527 свиней, – пояснив «Вістям Черкащини» перший заступник голови Тальнівської РДА Володимир Гречка. – У селян тільки опишуть. Якщо побачать ознаки захворювання – знищать і в приватному секторі. Це вперше за всю історію району таке трапилося.

Сам фермер у бесіді з журналістом оцінив свої збитки у 2 млн грн.

Тим часом, жителі села масово ріжуть свиней; зайняті всі колії, навіть із сусідніх сіл.

Коли спалах африканської чуми свиней торік у листопаді було зафіксовано у виправній колонії під Черкасами, головний державний інспектор ветеринарної медицини Черкаської області Людмила Радняна пояснила журналістам, що африканська чума не є небезпечною для людини (людина може бути тільки переносником інфекції), але є дуже загрозливою для поголів’я свиней. Якщо вчасно не локалізувати осередок хвороби, це може призвести до суттєвих економічних збитків, зокрема, до обмеження експорту м’яса з Черкащини.
Наверх