Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Інформація / Устименко Олег 15 июл 2016 20:51

У вихідні на Черкащині – до +37.

У вихідні на Черкащині – до +37.У вихідні основним творцем погоди у нашому краї буде найбільш жаркий антициклон зі східного континенту. Зараз його центр розташувався над Астраханню. У суботу та неділю він може зумовити посилення спеки до +35+37º. Такі температурні показники нечасті у нашому кліматі і вважаються небезпечними для людини, тварин та рослин.

Лише наступний тиждень обіцяє бути більш прохолодним та з дощами. Про це повідомив виданню “ІнфоМІСТ” начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Суха спекотна погода сприяє виникненню природних пожеж. Рівень пожежної небезпеки в області у вихідні дні досягне 4 (високого) класу, місцями 5 (надзвичайного) класу. В таких умовах займання може легко спричинити необачно кинутий недопалок чи сірник. Тож людей просять бути обережними з вогнем на природі, або тимчасово (на період сухої спеки) не розводити багать у лісі, на полі, в парках.

До того ж метеорологічні умови (вночі температурні інверсії – затримуючі шари в атмосфері, вдень високі температури) заважають розсіюванню забруднюючих речовин і сприяють їх накопиченню в повітрі.

Бажано також обмежити рух вантажного транспорту в населених місцях, щоб зменшити накопичення викидів автомобілів.

Варто зазначити, що в останні роки влітку на Черкащині температура повітря досягає спекотних показників +30° і вище практично щороку. Однак тривалість і інтенсивність спеки була різною. Найбільш аномальною була спека влітку 2010 р., коли кількість днів з температурою +30º становила: в червні -8, липні-18,серпні-21, з них з температурою +35º і вище: в липні – 3 дні, в серпні – 14 днів.
Наверх