Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Інформація / Устименко Олег / Суспільство 24 лип 2016 14:59

Новостворений археологічний музей кличе на розкопки.

Новостворений археологічний музей кличе на розкопки.Новостворений Черкаський міський археологічний музей Середньої Наддніпрянщини звертається до всіх бажаючих із запрошенням взяти посильну участь у археологічних розкопках музею.

Нині, на 5-му місяці існування музею, створюється постійнодіюча експедиція археологічного музею, котра вестиме щороку археологічні розкопки і розвідки на території області і міста Черкас. Цього літа будуть проводитися рятувальні розкопки скіфського поселення (V-ІІІ ст. до н. е.) поблизу с.Новоселиця Чигиринського району.

Табір експедиції розташовуватиметься на традиційному місці, де й під час розкопок 1995-2012 років, на березі р. Тясмин, за 500м від об’єкта розкопок. Археологи виїжджають на місце 25 липня 2016 р., роботи на пам’ятці починаються 26 липня і триватимуть 10-14 днів.

На жаль, нинішня короткотривалість розкопок пояснюється поки що скромними матеріальними можливостями недавноствореного музею.

Водопостачання, доставка палива та харчування всіх учасників експедиції здійснюються за принципом складчини. Учасники беруть із собою продукти чи кошти на них та деякі інші потреби з розрахунку на час свого перебування на розкопках, здають це все до “загального казана”, звідки і харчуються. Триразове приготування їжі організовується самими учасниками експедиції на польовій дров’яній печі шляхом чергування на кухні.

Інструментами для розкопок учасники будуть забезпечені. Новачки отримають інструкції та працюватимуть під наглядом фахівців. Є можливість надання карематів і спальних мішків певній кількості людей, у кого вони відсутні. На жаль, з наметами ситуація в експедиції напружена, тому вітається приїзд із власними наметами, хоча для кількох чоловік місце для проживання можна буде знайти. Вітається також будь-яка добровільна матеріальна допомога експедиції.

Людям із сердечними хворобами, високим тиском, неможливістю перебування на сонці та іншими серйозними проблемами із здоров’ям не рекомендується брати участь в розкопках.

Добровільним учасникам розкопок керівництво музею рекомендує обов’язково прихопити із собою наступні особисті речі:

Аптечка індивідуальна (індивідуальні ліки + бинт, вата, зеленка, анальгін, пантенол-спрей, парацетамол, вугілля активоване, зубні засоби, марганець, йод);
Килимок-каремат;
Кухоль металевий;
Миска металева;
Ложка;
Ліхтарик і батарейки на запас;
Рюкзак чи велика сумка;
Мазь чи аерозоль від комарів (“Тайга”, “Дэта”, “Кедр-крем”, “Autan”, “Off!”, “Гардекс”);
Спальний мішок;
Спіраль “Раптор”;
Робочі рукавички;
Одяг для спеки;
Одяг для дощу;
Одяг для холоду;
Продукти чи кошти на проживання + на переїзд і транспорт.

Рекомендовані продукти:

горох, гречка, рис , буряк, капуста, картопля, морква, огірки, помідори, часник, цибуля, зелень, спеції і приправи, консерви м’ясні та рибні (в олії), сало, макарони, олія, сіль йодована, цукор, кава, чай, інше.

Телефон для довідок: 067-75-75-692 (Сиволап Михайло Павлович).


Джерело: ПроЧерк
Наверх