Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Інформація / Устименко Олег / Політика / Суспільство 25 лип 2016 17:59

Увага! Роз’яснення щодо виконання вимог Закону України.

Увага! Роз’яснення щодо виконання вимог Закону України.На виконання вимог Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського)тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування було розглянуто пропозиції окремих органів місцевого самоврядування та рекомендації Українського інституту національної пам’яті щодо перейменування населених пунктів та районів, назви яких містять символіку комуністичного тоталітарного режиму.

За наслідками розгляду вказаних пропозицій Верховною Радою України прийнято низку постанов, якими назви деяких населених пунктів та районів було приведено у відповідність до вимог Закону.

Зауважимо, що Законом передбачено чіткі часові рамки внесення уповноваженими суб’єктами пропозицій та прийняття Верховною Радою України відповідних рішень про перейменування населених пунктів та районів.

Так, відповідно до пункту 7 статті7 Закону Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським, районним державним адміністраціям, органам місцевого самоврядування доручено у шестимісячний строк з дня набрання чинності цим Законом в установленому порядку провести громадські слухання та подати на розгляд Верховної Ради України пропозиції щодо перейменування населених пунктів, районів та областей, назви яких містять символіку комуністичного тоталітарного режиму.

Верховна Рада України у тримісячний строк, який обчислюється з дня закінчення строку, визначеного пунктом 7 цієї статті Закону, приймає рішення про перейменування населених пунктів та районів, з урахуванням пропозицій поданих до Верховної Ради України. У разі якщо протягом строку, встановленого пунктом 7 цієї статті Закону, пропозиції щодо перейменування населених пунктів та районів, не були подані до Верховної Ради України, відповідне рішення про перейменування приймається Верховною Радою України на підставі рекомендацій Українського інституту національної пам’яті.

Виходячи із наведеного, у зв’язку зі спливом зазначених строків, Комітет вважає за необхідне констатувати, що процес «декомунізації» в частині приведення назв населених пунктів та районів у відповідності до вимог Закону завершено.

Відділ інформаційного забезпечення та взаємодіїз ЗМІ Черкаської РР
Наверх