Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Інформація / Устименко Олег 10 гру 2022 07:00

Оформити спеціальні дозволи на користування надрами тепер можна онлайн

Оформити спеціальні дозволи на користування надрами тепер можна онлайн
Електронний кабінет надрокористувача введено в промислову експлуатацію. Він доступний на єдиній національній платформі ЕкоСистема https://eco.gov.ua/.

За допомогою сервісу можна подати заяви та пакети документів для отримання чи переоформлення спеціальних дозволів на користування надрами, продовження строку їх дії, внесення змін або розширення меж. А також отримати пропозиції від Міндовкілля щодо можливості надрокористування та погодження від органів місцевого самоврядування.

“Одне з наших головних завдань вже сьогодні забезпечити вільний, прозорий доступ до надр. Це важливо для обороноздатності країни та відновлення економіки. Розуміємо, що маємо створити умови, щоб бізнес міг працювати, інвестувати та реалізовувати нові проекти. Водночас маємо подбати про збалансованість, тобто дотримання природоохоронних пріоритетів. І цифровізація у цих питаннях відіграє вагому роль”, – прокоментував Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

Електронний кабінет дозволить пришвидшити процес опрацювання поданих заяв та зменшити кількість повернень документів через допущені технічні помилки.

Також функціонал е-кабінету передбачає використання ГІС-системи, за допомогою якої онлайн можна буде перевірити контур кожної заяви на наявність перетинів з дійсними спеціальними дозволами, іншими заявами, об’єктами природно-заповідного фонду, Державного земельного кадастру України та водними об’єктами. Це теж сприятиме зменшенню кількості повернень документів через наявність перетинів та забезпечить інформацією про земельні ділянки, що потрапляють у межі контуру заяви.

Повний функціонал буде доступний по завершенню воєнного стану в Україні. Адже наразі обмежено доступ до певної інформації з міркувань національної безпеки.

Крім того, наразі триває робота над переведенням в онлайн послуг з подання  заяв та документів для проведення державної реєстрації робіт і досліджень, пов’язаних з геологічним вивченням надр (форма 3-ГР) та щорічної звітності про баланс запасів корисних копалин (форми 5-ГР, 6-ГР, 7-ГР).

Вони також незабаром стануть доступними у Електронному кабінеті надрокористувача на ЕкоСистемі.
Наверх