Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Інформація / Устименко Олег / Надзвичайні події 12 авг 2016 18:52

На Черкащині оголошено “синій” рівень терористичної загрози.

На Черкащині оголошено “синій” рівень терористичної загрози.Служба безпеки України встановила рівні терористичної загрози в різних регіонах України.

Небезпечніше всього зараз на кордоні з окупованим Кримом і в зоні АТО.

Класифікацію рівнів терористичної загрози розробив Кабмін постановою від 18 лютого 2016 р. Вона спрямованеа на вдосконалення методів боротьби з тероризмом.

У залежності від наявної інформації про загрозу вчинення терористичного акту є такі рівні терористичних загроз:

"Сірий (можлива загроза)" – оголошується при наявності факторів, що сприяють вчиненню терористичного акту. Особливих заходів реагування він не передбачає: проводиться профілактична робота з населенням, інформування, вивчення нових методів боротьби з тероризмом, взаємодія з міжнародними структурами. Сірий рівень зараз встановлений у Вінницькій, Волинській, Житомирській, Івано-Франківській, Кіровоградській, Львівській, Полтавській і Тернопільській областях.

"Синій рівень (потенційна загроза)" – вводиться, якщо є інформація про підготовку теракту, яка потребує підтвердження. У цьому випадку регіональні органи СБУ складають списки об'єктів, які можуть опинитися під загрозою, шукають потенційних терористів, проводять додатковий інструктаж правоохоронців і працівників стратегічних об'єктів. Також посилюються заходи безпеки в громадських місцях та на об'єктах можливих атак, проводяться навчання з реагування на теракти. Цей рівень встановлено у Дніпропетровській, Закарпатській, Рівненській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій, Київській області та столиці.

"Жовтий (можлива загроза)" оголошується при наявності достовірної (підтвердженої) інформації про підготовку до теракту. Спецслужби перевіряють лікарні та сховища, посилюють пропускний режим на стратегічних об'єктах, шукають там вибухівку і зброю, організовують навчання рятувальників, розповідають людям через ЗМІ, як діяти у випадку теракту. Також збирається позачергове засідання Міжвідомчої координаційної комісії Антитерористичного центру. Жовтий рівень встановлено у Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Херсонській та Чернігівській областях.

"Червоний (реальна загроза)" вводиться при вчиненні терористичного акту. Тут тільки превентивних заходів вже недостатньо: потрібно мінімізувати і ліквідувати наслідки теракту, евакуювати людей у разі загрози їх життю, забезпечити охорону їх майна. АТЦ розробляє план антитерористичної операції, звітує перед президентом і Кабміном. Червоний рівень встановлено тільки в окупованих Криму, Донецькій та Луганській областях.

Рішення про встановлення, зміну, скасування рівня терористичної загрози, термін і район дії рівня приймає керівник Антитерористичного центру за письмовим дозволом голови СБУ. Про прийняте рішення він негайно доповідає президентові України.

Рівень терористичної загрози скасовується, якщо теракт відвернено, та загрози життю і здоров'ю людей більше немає.
Наверх