Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Черкаський район. Новини 29 лип 2015 09:16

Черкаський район хоче зробити заклади обслуговування населення “безбар’єрними” для інвалідів

Черкаський район хоче зробити заклади обслуговування населення “безбар’єрними” для інвалідівОб’єкти соціальної та інженерно-транспортної інфраструктур у Черкаському районі потребують реконструкції, оскільки не в повній мірі доступні для інвалідів. На цьому наголосив заступник голови державної адміністрації Петро Коренюк у ході засідання комітету доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури райдержадміністрації.

За інформацією першого заступника начальника управління праці та соціального захисту населення Людмили Лядецької, у районі проживає 5226 осіб з інвалідністю. З-поміж них 176 інвалідів-візочників та 247 дітей-інвалідів.

– Серед 604 об’єктів загального користування, розміщених на території району, тільки половина адаптована до потреб осіб з інвалідністю, – звернув увагу заступник голови. – Поняття «безбар’єрність» – це низка універсальних положень, комплекс нормативних, науково-технічних, інформаційних і фінансових законів та інструкцій, спрямованих на забезпечення конституційних прав громадян (незалежно від їхнього віку, фізичного стану, соціальних передумов) на пересування, користування спеціальними пристроями, транспортними засобами. Це завдання за своїми масштабами величезне і складне. Проте наразі в наших силах і можливостях – створити такий дизайн середовища для життєдіяльності, що передбачатиме однакову його доступність для всіх членів суспільства з урахуванням їхніх індивідуальних потреб.

Відтак, рішенням комітету доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури райдержадміністрації рекомендовано сільським, селищному головам здійснити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед керівників та власників закладів торгівлі, побутового обслуговування, громадського харчування, банків, відділень зв’язку, правоохоронних органів, парків та скверів щодо побудови пандусів для маломобільних верств населення.

Йдеться на офіційному сайті Черкаської РДА
черкаський район, черкаська райрада, черкаська рда
Наверх