Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Відомі уродженці 29 лип 2015 07:53

Гречуха Сергій Іванович

Гречуха Сергій ІвановичГречуха Сергій ІвановичНародився 23 вересня 1951 року у с. Мошни Черкаського району, Черкаської області.

У 1968 році закінчив мошнівську середню школу, обов’язковий дійсний термін військової служби відслужив у групі радянських військ у Німеччині. Майже усе своє життя працював на підприємствах Черкас та Мошен. Будував та експлуатував побудоване. Маю шість робітничих спеціальностей.

Одружений, має дружину, дві доньки та двоє внуків. Біографія мало чим відрізняється від звичайних біографій мільйонів жителів України. З дитинства любив слухати розповіді старих людей про минувшину, записував на мій погляд найцікавіше, що чув від них та збирав різні публікації у шухляду. Так, для себе...

Серйозною  літературною та краєзнавчою роботою захопився у досить пізньому віці після важкої хвороби. Зібрані майже за тридцять років розповіді старожилів, публікації та архівні дані про рідне село лягли в основу трьох книг про Мошни. Першою книжечкою була видана самвидавом невеличким тиражем збірочка  "Мошни. Погляд через віки. Старі назви вулиць та урочищ, що зникають”у віршованій формі. Інша, теж малотиражна книжечка – "Мошни. Від минулого до сучасного” вийшла із друку у 2007 році. Вона розповідає про топоніміку колишнього міста з Магдебурзьким Правом, а потім старого козацького сотенного містечка. Досить цікаве дослідження, що викладене на основі легенд, окремих розповідей старожилів та знайдених архівних матеріалів.

Закінчив публікацію розповідей про Мошни великою книгою "Мошни. Шлях через віки”, яка вийшла у видавництві "Кур’єр” м. Черкаси, у якій зібрані розповіді про колишній Мошногірський Вознесенський монастир, та про зниклий парк М.С.Воронцова у Київській губернії. Є там записані ще й інші цікаві моменти, що були у історії старих Мошен. Нині Мошни – велике село у самому центрі України. 

У 2007 році у видавництві "Просвіта” м. Київ, вийшла книга "Містечко ратників та майстрів”. Ця книга – спільна праця краєзнавців села Мошен, у якій  мав честь бути співавтором.  У 2008 році побачило світ історично – публіцистичне видання «Україна. Тоталітарна ніч», видане Черкаським ЦНТЕІ. На сьогодні вже закінчена та опрацьована збірочка історичних оповідань з назвою «За часом час», що чекає своєї черги на видання.

Є неопубліковані напрацювання – збірочка поезії "Хто ми є на цій Землі?”та інші поетичні доробки. Заслуговує на увагу  розповідь про старий Спасо – Преображенський храм у Мошнах з фотокартками у кольорі, яка вже давно чекає на зустріч з читачем. Нині вже закінчена робота над першою книгою великого фантастичного роману "Сутності”, що має дуже багато моментів для роздумів... 

Окрім усього сказаного займався публіцистикою. Був автором багатьох публікацій в Інтернеті, в газетах та журналах України.  
 
Адреса:                                                                                                                                                          
19615, с. Мошни  Черкаського району, Черкаської області.
Вул. Андрія Оніщенка  буд. № 43.
тел. 56 - 41- 63
моб. 80506742108.

Гречуха Сергій Іванович, мошни, черкаський район
Наверх