Погода: Мошни C Графік роботи: Пн-Чт: 8.00 - 17.15, Пт: 8.00 - 16.00 (Обідня перерва: 13.00 - 14.00)
Визначні місця / Історія села 11 июн 2015 08:17

Палац графа Воронцова с. Мошни

Палац графа Воронцова с. МошниУ 1819 році містечко Мошни, як весільний подарунок, перейшов дочці Браницьких Єлизаветі - нареченій і майбутній дружині князя Михайла Воронцова.

Воронцов розвів у Мошнах бурхливу діяльність. Городок став його головною резиденцією. Поруч, на пагорбах Мошногорського кряжу, виник величезний палац князя. Очевидці стверджували, що він був значно більш розкішним, ніж "дача" в Алупці. Палац оточував великий ліс протяжністю 27 кілометрів. Його князь переробив на англійський пейзажний парк. Це був найбільший англійський парк в Європі. У парку з'явилися альтанки, оглядові майданчики, містки. Навколо палацу виросли флігеля і господарські споруди, а найвищу точку кряжу прикрасила вежа висотою 58 метрів. У народі її величали Мошновскім стовпом, а князь назвав її баштою Святослава. У нижній частині башти розташовувався зал для прийому гостей, а з вершини Воронцов милувався навколишніми пейзажами. За спогадами сучасників в ясну погоду з вежі в зорову трубу було видно навіть Велику Лаврську дзвіницю.

Мошновскій палац Воронцова був розграбований і зруйнований більшовиками в 1920 році. У грабежі взяли участь бродяги з усіх навколишніх сіл, а щоб замести сліди злочину і не віддавати награбоване, палацовий комплекс фактично зрівняли із землею.

граф воронцов, палац графа воронцова мошни, граф воронцов мошни, мошни, визначні місця мошни, єлізавета браницька
Палац графа Воронцова 1895 рікПалац графа Воронцова 1895 рік1895. Робочий кабінет в палаці.1895. Робочий кабінет в палаці.1895. Інтер'єр однієї з кімнат палацу.1895. Інтер'єр однієї з кімнат палацу.1895. Житлова кімната.1895. Житлова кімната.
avatar
#1 Валерий
Мій прадід був єгерем у Балашовых....жив під лісом біля так званої брами...Ось що моя бабуся розповідала про грабіж палацу....Місцева банда...яка складалася з чоловіків найближчих сіл, пограбували палац, грабували вночі., при цьому користувалися смолоскипами.... і випадково підпалили його...Палац горів, вже з згарища люди ростянули все що можна... а потім і розібрали помаленьку на цеглу.... Так що до цього грабунку і руйнуваню палацу більшовики ніякого відношення не мають... все зробили наші з вами діди, прадіди...
avatar
#2 ВІталій
Так в цих наших були вкинуті коммуняки які і почали грабунок,а чого ж тоді по переказах палац був з виду ніби і не горів а з середини весь вигорів і його розібрали при коммуняках.А башту Святослава хо зруйнував..???не німці а коммуняки коли відступали...Звісно що тоді хто міг той і грабував але тоді орудувала бандота яка потім стріляла своїх же селян при холодноярщині це ті кого коммуняки називали бандитами!
Наверх